Kandalló stílusok: II. Klasszikus kandalló
Ahogyan nincs két egyforma ember, úgy nincs két egyforma kandalló sem. Ebben a sorozatban bemutatjuk a három legelterjetteb kandalló stílust.
Mielőtt letennénk a voksunkat valamelyik változat mellett, érdemes megfigyelnünk otthonunk környezetét, mely nap mint nap körülvesz minket. Ha ezután választunk kandallót, ehhez igazítjuk a megjelenését, biztosan sikerünk lesz és megkíméljük magunkat a felesleges utólagos felújítási, lakberendezési munkálatoktól.
Legyen szó fatüzelésű kandallóbetétről, elektromos égőtérről, vagy akár egy biokandallóról, ezek minden stílussal megvalósíthatók, melynek csak a képzeletünk szab határt!
Az “örök klasszikus” stílus elenganciájával, páratlan megjelenésével hívja fel magára a figyelmet. Amikor kandallóról beszélünk, gyakran a klasszikus angol változatok jutnak eszünkbe. Míg régen ez csak a gazdagok kiváltsága volt, ma már szinte bárki számára kivitelezhető. Egymástól könnyen elkülöníthető elemek, tagoltság jellemzi. Általában a fal síkjára kerülnek ráépítésre, de elvétve találkozhatunk saroktűzteres modellekkel is. A már jól ismert U-alakú klasszikus angol kandallók szabad tűzterét felváltották a hőálló üveggel felszerelt változatok. Alternatív megoldásként biokandallót is szoktak választani, melyek a szab láng érzetét keltik.
Van lehetőségünk már kész klasszikus burkolatot is vásárolnunk például egy elektromos tűztérbetét mellé. A klasszikus modellnek van egy ún. amerikai változata is, mely semleges színeivel, újításaival hívja fel magára a figyelmet.
Gyakran díszítik a klasszikus kandallókat bronzórákkal, fényképekkel, gyertyatartókkal, festményekkel.